Az ITT-HON-KA 2024. évi őszi közösségi pályázatának kedvezményezett szervezete a Mosolygós Gyermekekért Alapítvány .
Ismerjük meg őket és az általuk szerveződő közösségi kezdeményezést.
Az alapítvány célja, hogy segítse a Tatabányán és a város környékén, valamint a Közép-dunántúli Régióban élő gyermekeket, fiatalokat, valamint családjaikat. Erős szándékuk a működési területen élő gyerekek, fiatalkorúak és családjaik élethelyzetének javítása, testi-lelki fejlődésének segítése. Az ellátórendszerek (szociális, oktatási, kulturális, egészségügyi) hibáinak, hiányosságainak feltárása, javítása, pótlása. Feladataik közé tartozik az egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés, kulturális tevékenység, hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése, társadalmi esélyegyenlőség elősegítése, bűnmegelőzés és az áldozatvédelem, gyermeki jogok védelme.
Olyan nagyszabású programok fűződnek nevükhöz, mint az Adventi ablaknyitogató, Hagyományőrző Tökfesztivál, Lakótelepi fesztiválok, Szegénység elleni küzdelem világnapján szervezett Járási szintű tartós élelmiszergyűjtés, a Föld napján szervezett ’Én kis kertet kerteltem’ minikert ültető kiállítás. Ezek mellett kisebb rendezvényekre is szívesen invitálják az összes generáció képviselőjét.
Az ITT-HON-KA pályázati felhívásával a Civil Közösségi Szolgáltató Központ hírlevelében találkoztak, majd a honlapon részletesen is tájékozódtak a lehetőség feltételeiről. Nagyon szimpatikus volt számukra a konstrukció, hiszen folyamatosan törekednek a kölcsönös együttműködésre annak érdekében, hogy a kitűzött célt el tudják érni, továbbá a megpályázott program magas színvonalú megvalósítását is biztosítani tudják.
A pályázatra a hagyományőrző Tökfesztivál programukkal pályáztak, melyet már több, mint tíz alkalommal sikeresen szerveztek meg a városban.
Idén 2024. október 24-én 15.30 és 18.30 között valósul meg a rendezvény.
A programnak az Árpád tér biztosítja a helyszínt, mely egy szép őszi délutánra benépesedik, „szellemes” díszletbe öltözik.
Várják a családok apraja, nagyját. Az őszi jelmezben érkezők apró ajándékban részesülnek. A résztvevők számára tökfaragással, kreatív szöszmötöléssel, ügyességi játékokkal, sütőtökből készült receptekkel, kosárhintával és népi játékokkal készülnek.
A lebonyolításba önkéntesek is bekapcsolódnak, diákok és idősebbek egyaránt.
Bízunk benne, hogy az égiek is kegyesek lesznek hozzájuk és kellemes időben zajlik le a program, mely egy lámpás felvonulással zárul a Vértes Agorájánál.